Aeroklub Słupski dysponuje symulatorem lotniczym i bazą dydaktyczną wymaganą do szkolenia. Precyzyjnie odwzorowana fizyka lotu oraz zachowanie systemów sprawiają, że szkolący się pilot poza zdobywaniem wiedzy oswaja się z nawigacją i procedurami.

Symulator może pomóc i uruchomić wyobraźnię, ale jest tylko wstępem do prawdziwego latania. Pozwala jednak na analizę bardzo różnych sytuacji, których można doświadczyć za sterami prawdziwego samolotu. Zespół prowadzący zajęcia na symulatorach to aktywni piloci z wieloletnim doświadczeniem w różnych rodzajach lotnictwa. Zaangażowanie instruktorów sprawia, że program szkolenia dostosowywany jest indywidualnie do umiejętności i czasu każdego adepta sztuki pilotażu.

Symulator lotu to urządzenie, które oddaje dokładny obraz kabiny konkretnego typu statku powietrznego w zakresie obejmującym mechaniczne, elektryczne, elektroniczne funkcje sterowania systemów statku powietrznego. To także doskonała imitacja środowiska pracy członków załogi lotniczej oraz osiągów, czy charakterystyki lotu danego typu statku powietrznego.
Wyposażenie naszego Symulatora składa się z:

• trzech 40” ekranów 4K zapewniających pełen realizm lotu oraz kąt widzenia 140 stopni,
  • wolant, pedałów, trymera i 4 programowalnych dźwigni mocy,
  • nawigacji Garmin G1000 oraz analogowej tablicy przyrządów,
  • programowalnych przełączników sterujących systemami samolotu,
  • regulowanego fotelu pilota z pasami bezpieczeństwa.

Loty w symulatorze odbywają się pod nadzorem wykwalifikowanych pilotów i instruktorów samolotowych. Udzielamy lekcji zapoznawczych, prowadzimy lekcje dla młodych adeptów lotnictwa, posiadamy możliwość symulacji wszystkich standardowych i awaryjnych elementów lotu. Możesz przyjść do nas, by dowiedzieć się czegoś o samolocie i procedurach wykonywania lotu lub polatać sobie rekreacyjnie. Nasz sprzęt obsługuje popularne symulatory takie jak X-Plane 11 czy Microsoft Flight Simulator 2020. Salka do zajęć jest wyciszona, zaciemniona oraz klimatyzowana.