Sekcję szybowcową Aeroklubu Słupskiego tworzą ludzie o ponadprzeciętnym zaangażowaniu i wielkiej pasji do latania. Sekcja może pochwalić się osobami z wieloletnim doświadczeniem w lotach szybowcowych, którzy z radością przekazują zdobytą wiedzę młodemu pokoleniu pilotów. Dzięki wspólnej pracy, co roku usprawniamy nasze szybowce i stawiamy sobie cel, aby w kolejnym sezonie latać jeszcze więcej i jeszcze dalej. Na lotnisku jak i w powietrzu tworzymy wyjątkowo zgraną drużynę, otwartą na nowych pilotów chcących rozpocząć swoją przygodę z szybownictwem. Można nas spotkać na ogólnopolskich zawodach szybowcowych, gdzie współzawodniczymy z pilotami z całej Polski.
Każdego lata organizujemy szkolenie szybowcowe podstawowe, które przyciąga nowych adeptów lotnictwa. Szkolenie to uczy współpracy, odpowiedzialności, organizacji czasu i zadań oraz daje poczucie przynależności do wyjątkowej grupy.
Dołączając do nas możesz liczyć na pełne wsparcie ze strony bardziej doświadczonych pilotów, zadbane szybowce oraz miejsce w którym możesz spełnić się jako pilot oraz członek społeczności.

Nasza flota

Starty szybowców zapewnia wyciągarka szybowcowa TUR-2B, która pozwala na osiągnięcie nawet do 500m wysokości.
Istnieje również możliwość holi szybowcowych.