O NAS

Aeroklub Słupski istnieje od 1947 roku. Początkowo miał siedzibę na lotnisku Słupsk-Zachód (Stolp-West) przy ul. Grottgera.
W latach 70-tych Aeroklub zmienił lokalizację na lotnisko Słupsk-Krępa.

Przez prawie 3/4 wieku Aeroklub wyszkolił całą rzeszę szybowników, pilotów samolotowych, skoczków spadochronowych i modelarzy lotniczych.
Doświadczona kadra instruktorska zapewnia wysoki poziom i bezpieczeństwo szkolenia, latania treningowego oraz wyczynowego.
Urocze położenie lotniska, wśród lasów zapewnia ogromne atrakcje podczas uprawiania wszelkich sportów lotniczych.
Aeroklub Słupski dysponuje odpowiednią liczbą szybowców do szkolenia, treningu i lotów wyczynowych. Do holowania szybowców używamy wyciągarki TUR-B2, zaś do szkolenia pilotów samolotowych – samolotu Cessna 150.

Do Aeroklubu Słupskiego należy obecnie nieco ponad 100 osób, głównie mieszkańcy Ziemi Słupskiej.
Z lotniska Słupsk-Krępa wykonuje się około 3100 lotów rocznie i blisko 3 tys skoków spadochronowych.

Aeroklub Słupski jest członkiem federacji sportów lotniczych z centralnym Aeroklubem Polskim jako organizatorem (www.aeroklub-polski.pl).

W ramach licencji FAI (www.fai.org) zawodnicy Aeroklubu Słupskiego uczestniczą w zawodach sportowych w dziedzinach: modelarstwo, sport samolotowy i sport szybowcowy.

Władze

Zarząd: