Otwarte zawody szybowcowe na celność lądowania 2020 – podsumowanie i zdjęcia

Kolejne zawody na celność lądowania w Aeroklubie Słupskim mamy za sobą. Pogoda i humory były wyśmienite. Startowało nas niemało bo dwudziestu czterech zawodników, z tego względu przeprowadziliśmy tylko jedną serię startów. Wyodrębniły się trzy grupy zawodników: stare wygi, młode wilki i wilczki, więc rywalizacja była ostra, ale i bezpieczna dzięki surowemu kierownikowi lotów w osobie Prezesa naszego klubu.

Trzeba nadmienić, że raczej odwiedził nas, niż startował w zawodach, człowiek orkiestra, facet z nieograniczonymi pokładami optymizmu i miłości do latania, a także instruktor naszej tegorocznej podstawówki: Mariusz Metelski we własnej osobie. Był wszędzie, fotografował, latał, przepychał sprzęt, zagrzewał do walki, pocieszał, słowem stał się dobrym duchem zawodów za co Mu bardzo dziękujemy.

A oto wyniki zawodów: pierwsze miejsce wywalczyła tegoroczna zdobywczyni uprawnień do latania (trzeciej klasy) Ola Gackowska, hm… pokazała wygom jak się ląduje 😊. Brawo Ola. Drugie miejsce zajął nasz obecny prezes – Janusz Drob. Na trzecim miejscu wylądował były prezes, a zarazem doświadczony instruktor Włodek Pędziwiatr. Bezpośrednio za podium, czyli czwarte miejsce zdobyła nasza „kadrowiczka” Basia Butrym. Gratulujemy!

Po zawodach odbyło się wręczenie nagród i upominków, ufundowanych m. in. przez firmę FISKARS oraz Ustecką restaurację SYRENKA. Wystarczyło dla wszystkich.

Po wszystkim przy pieczonej na ognisku kiełbasce wyciszaliśmy emocje i integrowaliśmy się. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom a pozostałym zawodnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na następne zawody.