Paralotniowe Mistrzostwa Polski 2019

W dniach 16-22 czerwca 2019 w miejscowości Levico Terme we Włoszech odbyły się Paralotniowe Mistrzostwa Polski.

W zawodach udział dział wzięło 106 zawodników z Polski i wielu innych krajów. Pomimo zagrożenia burzowego i budujących się ogromnych chmur Cumulus Congestus, udało się rozegrać 4 z 6 tasków – zadań. Taski w zależności od warunków układane zostały na długości od  44 do 60   kilometrów po górach. Wjazdy na startowisko musiały odbywać się już od 8.00 rano bowiem wczesnym popołudniem zapowiadane były deszcze. To właśnie one spowodowały konieczność anulowania 2 konkurencji i zastopowania innych. Piloci lądowali w silnych szkwałach prądów zstępujących i w deszczu. Dwóch pilotów lądowało na drzewach ale bez obrażeń na ciele, skrzydła ucierpiały za to znacznie. Ostatni task z powodu pogody został rozegrany w Bassano del Grappa, około 60 km na SE od Levico.

W zawodach udział wziął członek Aeroklubu Słupskiego Waldemar Janiszewski, który zajął ostatecznie 10 miejsce w klasie SPORT i 29 w OVERALLu.

Drugi członek AS Łukasz Chowaniec jako tzw. Freeflyer nie brał udziału w bezpośredniej rywalizacji jednak zdobył nowe doświadczenia w lataniu górskim i przysłużył się organizatorom czynnie pomagając przy startach zawodnikom na trudnym i niewielkim startowisku. Brawo za taką postawę!

 

Paralotniowym Mistrzem Polski 2019 w klasie OVERALL został Michał Gierlach przed Krzysztofem Schmidtem i Mariuszem Wiśniowskim.

https://airtribune.com/polish2019/results/task4140/comp/mistrzostwa-polski

Paralotniowym Mistrzem Polski w klasie SPORT został Cezary Szymkiewicz przed Markiem Mogielnickim i Przemkiem Potockim.

https://airtribune.com/polish2019/results/task4140/comp/mistrzostwa-polski-sport

 

Dzięki nowoczesnej technologii (livetracking) można ponownie prześledzić każdą z konkurencji i poczuć ducha rywalizacji – gorąco polecam (przy wybranym tasku nacisnąć „REPLAY: 2D”).

https://airtribune.com/polish2019/results

Gratulacje dla zwycięzców!

Waldemar Janiszewski