Konfrencja lotniczo-techniczna 2018 – sprawozdanie

W dniu 18.03.2018 roku o godz. 10:00 w OSK PLUS ul. Kilińskiego 48 w Słupsku przeprowadzona została Konferencja Lotniczo – Techniczna ATO Szkoły Aeroklubu Słupskiego i ATO Aeroklubu Słupskiego, dla pilotów i uczniów-pilotów oraz właścicieli prywatnych statków powietrznych latający na lotnisku Krępa.

Konferencja składała się z następujących wykładów i szkoleń:
– Składanie planów lotu. Sprawdzanie bieżącego AUP przed lotem. (Przedstawiciele FIS Gdańsk)
– Szkolenie z zakresu ochrony lotnictwa cywilnego (Przedstawiciel ABW)
– Szkolenie z przeprowadzenia przeglądu przedlotowego i wypełniania Pokładowych Dzienników Technicznych (Przedstawiciel CAMO i AMO)
– Zapoznanie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie kierującego lotami (Kierownik Szkolenia)
– Szkolenie z zakresu systemu zarządzania bezpieczeństwem SMS (Kierownik d/s bezpieczeństwa)

Podczas konferencji omówiono również zdarzenia lotnicze w A.S. z 2017 roku oraz wybranych zdarzeń z kraju, oraz przeprowadzono dyskusję nad metodami poprawy bezpieczeństwa w nadchodzącym sezonie.

Zdjęcia z konferencji: